Hasta Yorumları

22 Mayıs 2019

Eşim Kemal Açıkel’in mide şikayetleri ile başlayan rahatsızlık yolculuğumuz by pass ile sonlandı. Yapılan tavsiyeler üzerine gittiğimiz Göztepe Medikal Park hastanesinde Sayın Prof. Dr. Ali Metin Esen hocanın doğru teşhisleri doğrultusunda bizi yönlendirmesi ile Sayın Prof. Dr. Mustafa Güler ve ekibi ile tanıştık. 2 gün içerisinde 8 Mayıs Çarşamba günü operasyon gerçekleşti ve Mustafa hocamın başarılı ellerinde eşimin 5 damarı değişti. Bugün 14. gündeyiz ve eşim neredeyse normal yaşamına döndü. Operasyon ve sonraki 5 günlük hastane süresinde bizden her türlü desteği eksik etmeyen Sayın Prof. Mustafa Güler hocamıza Sayın Sinam hocamıza, gülen yüzlü asistanları Sevgili Eda Hanım’a ve tüm hastane personeline sonsuz teşekkürler ediyor ve sevgilerimizi gönderiyoruz. Başarıları daim olsun.

21 Mayıs 2019 

10 Mayıs 2019 tarihinde Prof Dr Ali Metin Esen, Prof Dr Mustafa Güler ve OpDrSinan Göçer in konsey kararı Sol ana damar %100 tıkalı ,kalp kasılması %20 olduğu halde 2017 yılından bir türlü cesaret edilemeyen bypas kararı ,yukarıda ismi geçen ve kariyer endişesi olmayan bu üç yürekli insan tarafından alındı.Şunun için önemli 2017 yılından beri bir çok Dr dolaştım her defasında stend ve by-pass ın faydalı olmayacağı kalbin büyük bir bölümünün iş görmez durumda olduğu şok cihazı takılarak kalp krizi geçirmem bertaraf edilmesi beklenirken 14 Mayıs 2019 günü Prof Dr Mustafa Güler Op Dr Sinan Göçer ve ekibi tarafından ameliyata alındım Kalp çalışır vaziyette ameliyatım gerçekleşti ve bugün 21 Mayıs 2019 evdeyim 62 yaşındayım ve Aslan'lar gibiyim bu yazıyıda kendim yazıyorum 9 Mayısta kalp şarz cihazını kabullenmişken bir arkadaşın tavsiyesi ile Göztepe Medical Parka geldim sol 2 ana damarım değişti bir hafta sonra evdeyim ve sakal traşımı oldum Bu cesaretli ve idealist insanlar için çok teşekkür ederim.Bu organizasyonda yer alan samimiyeti özverisi ile Eda hanım a,yoğun bakımda kaldığım 14 saat boyunca enerjisini bana geçiren beni servise hazırlayan yorgunluk nedir bilmeyen güleryüzlü güzel insan sevgili Enes'e sevgili ecem e Medine hanım ve diğer yoğun bakım Ekibine Servis Hemşireleri Kübra,Sinem,İrem ,Yaren hanımlara Ömer beye ,Temizlik Ekibine ,yemek Ekibine bu işi iş olarak değilde büyük bir özveri güleryüzle yaptıkları için teşekkür ederim Sizleri unutmayacağım Gökhan Olcay.21Mayıs 2019

15 Nisan 2019

2 Nisan 2019 tarihinde 69 yaşındaki annemi yüksek tansiyon ile Medical Park Göztepe hastanesinde kroner yoğun bakımda dinlendirdikten sonra tetkikler ile kalp ana damarın tıkalı olduğunu teşhis eden çok değerli hocamız kardiolog Sn. Prof. Dr. Ali Metin Esen hocamıza ve akabinde acil olduğu için yoğun ameliyat programında annemi araya alarak kalp ana damar bypass ameliyatını gerçekleştiren çok değerli hocamız kalp ve damar cerrahı Sn. Prof. Dr. Mustafa Güler ve ekibindeki Op. Dr. Sinan Göçer’e gerçekleştirdikleri başarılı ameliyat için çok teşekkür ediyoruz. Asistanları Eda Hn ve diğer tüm hemşire ve hasta bakıcıları da ayrıca gösterdikleri güler yüzlü hizmetleri için teşekkür ediyoruz. Paylaşmak istediğim bir konu da, böylesi ağır ve önemli bir ameliyatı başka doktor görüşü almadan hemen karar vermemiz aslında bir denetimci olarak yapmayacağım birşeydi. Ancak Mustafa hoca bize o kadar güven verdi ki , bugün 15. Gün ve annemin hiç bir olumsuzluk yaşamadan nakahat dönemini geçiriyor olması bu kararımızın ne kadar isabetli olduğunu göstermiştir. Çok değerli hocalarımız Prof. Dr Ali Metin Esen bey ve Prof. Dr. Musta Güler bey iyiki varsınız. İyi ki siz bu mesleği seçmişsiniz. Sizler Allah’ın mucizelerisiniz. Rabbim ömrünüzü sağlıklı ve uzun bereketlendirsin. Saygılarımızı sunarız. Hastanız Ayşe Özbıyık ve tüm Özbıyık ailesi.

30 Mart 2019

80 yaşındayım, 41 yıl sigara içtim , hep çok sağlıklı ve güçlü oldum. En son check up’ımı 10 sene evvel yaptırmıştım. Bir kalp kapakçığımda üfürme olduğu söylenmişti ama çok önemli boyutta değildi. 2019 yılı başında , bir sindirim sistemi bozukluğu sırasında hafif bir baygınlık geçirdim ve ayrıca bir müddettir ellerimde güçsüzlükler ve parmak uçlarımda uyuşmalar hissetmeye başlamıştım. Bunun üzerine tekrar bir kalp check up’ ı yaptırdım. İlk tetkiklerimi yapan uzman kalp pili taktırmam gerektiği söyledi. Kortum ve ikinci bir fikir almak için yakınlarımın önerileri ile Kardiolog Prof. Dr. Ali Metin Esen ‘ e başvurdum. Kendisi anjiyo ve diğer gerekli tetkikleri yaptıktan sonra kalp pilinin çözüm olmadığını Aort kapakçığımın değişmesi gerektiğini ve % 80 tıkalı olan ana damarlardan birine de Bypass yapılması gerektiği sonucu vardı . Operasyonun Açık Kalp Ameliyatı şeklinde ivedilikle olmasına karar verildi. 13 Mart 2019 tarihinde Medikal Park Göztepe Hastanesi Kardioloji Servisinde ameliyatım Kalp Cerrahı Prof. Dr. Mustafa Güler ve ekibinden Opratör Dr. Sinan Göçer tarafından gerçekleştirildi. Başarılı geçen ameliyat sonrasında , hastanede kaldığım bir hafta içerisinde herhangi hiçbir komplikasyon yaşanmadı , çok dikkatli bir şekilde takip edildim, gerekli ilgi ve bakım gösterildi. Taburcu edildikten sonra verilen ilaçlarımı düzenli olarak kullandım ve dinlendim. 10. Gün kontrolüme gittiğimde doktorum Prof. Dr. Mustafa Güler durumumdan çok memnun kaldı. 15 gündür evimde nekahat dönemi geçirmekteyim. Eski gücüme ve günlük yaşantıma gereken sürede dönmeyi umuyorum. Katkıda bulunan , emeği geçen doktorlarıma, hastane ekibine, personele gönülden şükranlarımı sunarım. Emine Deniz Ekeman

26 Mart 2019

Cel.......Yıl.... Selamlar öncelikle herkese Yaklaşik 1 ay önce nefes darlıgı ve bel agrısı şıkayetiyle gittigim hastanede tahlillerim temiz cikti fakat cekilen EKO da kalp kapakcigimin kalinlastigi goruldu.. Mitrat kapak yetmezligi ve orta seviyede triküspit yetersizligi ve ileri pulmoner hipertansiyona rastlandi. Tabi ki uzuntu ve saskinligi bir arada yasadik.artik ailemle bana durumu sabir ve metenatle karsilayip kendimizi bu isin ehli olan ellere birakmamiz gerekiyordu.hastane ve doktor arayislarimiz basladi herkes farkli farkli yerler tavsiye ediyordu..bizim secimimiz ise biraz tesaduf birazda ic sesimizi dinleyerek sayin hocam Prof.Dr. Mustafa Gulerle tanismak oldu. Korkularimizi yenmeye calisirken hocamizin engin bilgileri samimiyeti ve bizi etraflica aydinlatip rahatlatmasi uzerine kendisine guvendik once Allah'a sonra hocalarimiza ve degerli ekibine emanet ettik kendimizi...koltuk altindan kucuk bir kesiyle muhtesem bir ameliyat gerceklestirdi hocalarimiz...iyi kide sizlerle kesisti yollarimiz.bu sıkıntıları yasayan herkese önce şifa dilerim ve degerli hocalarimiz Prof.Dr.Mustafa Guler Doc.Dr. Sinan beyi ve ekiplerini rahatlikla tavsiye ederim...bu arada hocalarimizin asistani Eda hanimada ailemle her daim iletisimde kaldigi icin tsk ederim.. Herkese sevgiler....????????

11 Mart 2019 

By pass; 25 Şubat Pazartesi gecesi acilden giriş yaptığım Medicalpark Göztepe’den; 28 Şubat Çarşamba günü 4 damarımın by pass edilmesini müteakip 4 Mart pazartesi günü daha sağlıklı biri olarak evime gönderildim. Şimdide bu satırları kahvemi yudumlarken, keyifle yazıyorum. HOCAM İYİ Kİ VARSINIZ! ALLAHIN NE KADAR SEVGİLİ KULU İMİŞİM Kİ, SİZE RASTGELDİM. Av. Hulusi Özdemir SINMAZ

11 Mart 2019

Babam Aort anevrizma ve aort kapak sıkıntısı nedeni ile 25.02.2019 tarihinde Medical Park Göztepe Hastanesinde Mustafa Hocamız ve ekibi tarafından başarılı bir şekilde ameliyat edilerek taburcu edilmiştir. Mustafa Hocanın hem ameliyat öncesi hem de ameliyat sonrası vermiş olduğu güven ve cerrahi başarısı sayesinde çok şükür babamın sağlığı yerindedir. Hem Hocamıza hem de ekibine teşekkürü borç biliriz. Selamlar.

16 Ocak 2019

Annemin 2,5 ay önce kalp kapağı ve 3 tane damarı değişti. Genel olarak damar yapısı kötü, tıkalı ve kalp kapağı ve aort kökünde aşırı kireçlenmesi vardı. Çok zor bir ameliyat geçirdi. Bugün kontrolümüz vardı ve çok zorlu bir ameliyat geçirmesine rağmen sevgili hocamız ve ekibi sayesinde herşey yolunda çok şükür. Mustafa hocam ve tüm ekip gerçekten çok ilgili, dikkatli,tecrübeli ve insanı can kulağıyla dinliyorlar. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Çok zor bir iş yapıyorlar ve en önemlisi bunu hakkıyla yapıyorlar. Hepsine Çok teşekkürler

5 Ocak 2019

Hem Prof. Dr Mustafa bey hem de basta Doc Dr Sinan bey olmak uzere tum ekibi yakindan ilgilendi ve cok basarili bir ameliyat gerceklestirdi. Ameliyat sonrasi ilgi ve takipleri memnun etti.

26 Aralık 2018

Kalbimde doğuştan delik olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini öğrendim , tam 4 doktora gidip muane oldum ,hepsi de delik çok büyük ,geç kalmissin, çok riskli bir ameliyat gibi olumsuz şeyler söyledi .. Ben ve ailem daha büyük korkuya ,paniğe kapıldık . neyseki bir tavsiye üzerine Prof.Dr Mustafa Güler beyle tanıştım , kendisi ilk muanede yaşadığım psikolojiyi anladı ve bana öncelikle bir doktordan bekledigim 'guveni ,morali ' verdi . Çok şükür ki Koltuk alti kalp ameliyati yontemiyle çok basarili bir ameliyat geçirdim , ameliyat izim işaret parmağım kadar ufak bir iz'di sadece, yaklaşık ameliyat olalı 9 ay oldu , ve o iz incecik bir çizgi halinde simdi Sporumu eskisinden çok daha rahat yapıyorum ,çok daha az yoruluyorum , hayat kalitem gözle görülür derecede artti☺ Sigarayı birakmam konusunda da beni oldukça cesaretlendirdi ve bende bunu başarıp biraktim Kiymetli Mustafa Beyden, ekibinde bulunan çok değerli Sinan Beyden ,Asistanı Eda abladan çok ama çok memnun kaldım. Allah onlardan binkere razi olsun, ben CANIMI HAYATIMI güvenli ellere biraktim , bu sebeple herkese tavsiye ediyorum..